Pożyczka pod zastaw nieruchomości-szczególne warunki na jakich jest przyznawana


Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w ostatnim czasie bardzo popularnym zagadnieniem. Informacje na jej temat są jednak całkowicie różne. Swój chłodny klimat zawdzięcza w szczególności doniesieniom medialnym, które to przestrzegają przed rzekomymi minusami, które to się z nią wiążą. Uprzedzają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod przykrywką udzielanych pożyczek przejmowali mieszkania ubogich ludzi.

Rzeczywistość jawi się być jednakże trochę w wyższym stopniu skomplikowana niż w modelu ubodzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W chyba każdej sferze życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie można wartościować w sposób ogólny odpowiedniego zjawiska. Standardowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest całkowicie bezpieczna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron zdaje sobie sprawę ściśle na co się zgadza.


Pożyczki pod zastaw mieszkań są oferowane przez podmioty prywatne (zwyczajne kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (przyznawane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na regule swobody zawierania umów przez równe podmioty, która to to reguła mieści się polskim KC. Strony ustalają, że jedna ze stron udziela pożyczki w danej wartości a 2ga strona zobowiązuje się ją spłacić w danym terminie, wraz z pobocznymi odsetkami i wydatkami.

Z racji tego, że osobisty inwestor nie dzierży uprawnień banku (np. nie posiada możliwości weryfikować pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej). Ubezpiecza się wobec tego poprzez zrealizowanie zapisu w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to relatywnie nieskomplikowana struktura od strony prawnej.