Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych


W obecnych czasach w znacznym stopniu wzrosła wartość informacji. Ta osoba, która to wie więcej i zdoła zrobić pożytek z tej wiedzy jest nadzwyczaj pożądanym typem pracownika na naszym lokalnym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy jest w stanie być nam też wysoce przydatna w prywatnym życiu, nie tylko zawodowym. Dla wielu ludzi może okazać się zaskoczeniem wiadomość, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przekazany nie tylko poprzez bank ale także poprzez osobę prywatną.


Generalnie jesteśmy w stanie wyróżnić dwa rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym przyjęły się obydwie nazwy). Są pomiędzy nimi konkretne rozróżnienia, które to mam nadzieję niniejszy artykuł uwydatni. Bank jako instytucja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupno domu, zakup mieszkania itp.). Z tej też przyczyny zasoby pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób oznaczony w umowie kredytu. Bank pragnąc ubezpieczyć zwrot przyznanego kredytu określa wymóg polegający na dokonaniu wpisu w dziale IV KW posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie gdy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w relatywnie krótkim czasie spełnić swoje roszczenia przez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku pieniądze są udzielane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei podpisywana u notariusza. Oprócz tego pożyczkodawca posiada możliwość się zabezpieczyć poprzez wpis w dziale IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub dziale II KW- własność.