Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Funkcjonujemy w społeczeństwie materialistycznym. Damy radę to wychwycić każdego poranka, oglądając telewizję, serfując po Internecie i przeglądając codzienną prasę. Z każdego punktu napastują nas propozycje marketingowe, które to prowokują do kupna nowego pojazdu lub nowego telewizora. To co jeszcze rok wstecz było ostatnim krzykiem technologii, teraz jest już stare. W jaki sposób jesteśmy wstanie coś kupić jeżeli nasze wynagrodzenie na to nie pozwala. Doskonałym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili zdołamy zadać pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od innych artykułów pożyczkowych, które to są proponowane na naszym własnym rynku usług finansowych”? Zasadniczym zagadnieniem w tym wypadku jest wyrażenie oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że przeważnie gdy staramy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to jesteśmy zobowiązani do zaprezentowania zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle kluczowe, iż na tego typu dokumencie są widoczne ewentualne obciążania (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym egzekucja komornicza. Jeśli bank widzi tego rodzaju informację to oczywistym jest, iż kredytu w jakimkolwiek wypadku nie udzieli.


Pożyczka na oświadczenie to oferta skierowana przede wszystkim do użytkowników zadłużonych lub takich, które to nie mają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swojego dochodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego typu są udzielane z reguły przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. spółki chwilówkowe.