Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już dzisiaj warto powiedzieć, iż w ostatnim okresie duże zamieszanie na polskim rynku propozycji kredytowych zrobiła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na okoliczność, że coraz to większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i profesjonalnych doradców pożyczkowych nie ma w tym jakiegokolwiek zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany polityki przekazywania kredytów przez krajowe banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt dostawał praktycznie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem znacznego podwyższenia zadłużeń przeterminowanych, czyli tego rodzaju które były w sposób nieprawidłowy opłacane. W tej chwili polityka kredytowa jest o wiele mocniej rygorystyczna. Zdobycie kredytu w banku jest stosunkowo ciężkie i z tym wypada łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak ogromnie popularna.


Wiele ludzi, które nie orientuje się w zagadnieniach finansów może z pewnością zadać pytanie „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Centralną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Oprócz tego istnieją dostrzegalne różnice w formalnościach jakie musimy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.