Pożyczka pod zastaw - pieniądze dla zadłużonych

blog tutaj
Pożyczka pod zastaw to specyficznego typu umowa, której to podstawowe zasady są określone w przepisach kodeksu cywilnego. W 1-szej kolejności pożyczka to umowa na bazie, której to 1-a ze stron pożyczkodawca zobowiązuje się przenieść na pożyczkobiorcę własność ustalonej sumy pieniędzy lub rzeczy opisanych co do gatunku (np. dwadzieścia ton węgla, 2 tony mąki). Z kolei pożyczkobiorca zobowiązuje się zwrócić tę samą liczbę gotówki lub rzeczy opisanych co do gatunku i takiej samej jakości. Dodatkowo umowa pożyczki, której kwota przewyższa 500 zł koniecznie musi być stwierdzona pismem. Gdzie mogę znaleźć tani kredyt z komornikiem? - brahbjndi’s blog

Nie licząc tego na bazie reguły swobody umów strony umowy posiadają możliwość dołączyć następne zasady. Najczęściej są to odsetki, które to uzyskuje pożyczkodawca. Ich wielkość jest zróżnicowana i każda osoba która decyduje się na wzięcie pożyczki koniecznie musi zwracać szczególną uwagę na tego typu aspekt umowy. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest specjalnym typem umowy.

Na jej bazie pożyczkodawca, którym jest osoba fizyczna oferuje pewną sumę pieniędzy (w większości wypadków są to kwoty rzędu kilkunastu tyś zł) a pożyczkobiorca obiecuje otrzymaną pożyczkę oddać wraz z naliczonymi odsetkami za czas w jakim będzie dysponował pieniędzmi. Jest zrozumiałym, że osoba z długami nie posiada właściwej historii kredytowej a w związku z tym typowej pożyczki lub kredytu w banku nie otrzyma. W związku z tym też prywatny inwestor chcąc ochronić spłatę udzielonej pożyczki tworzy zabezpieczenie poprzez dokonanie zapisu na hipotece zastawianej posiadłości. Być może pożyczka pod zastaw nie jest najtańszą propozycją ale dla dużej liczby ludzi wyłącznie możliwą do uzyskania.